VLUU L110, M110  / Samsung L110, M110

”Kitap; Moda Tasarımı”

Moda ile ilgili kitaplarıma bir yenisini daha ekledim! Kitap benim için apayrı bir tutku. Hele ki moda kitaplarımın bambaşka bir yeri vardır bende… İTKİB öncülüğünde türkçeleştirilen ve piyasaya sunulan kitap, moda tasarımı eğitimi alanlarlar veya bu işle ilgilenenler için çok değerli bir kaynak… Ben kitabın, bir nevi moda tasarım stajının görsellerle sözelleştirilmiş halinin olduğunu düşünüyorum. Esasen stajda bile içerisinde ki bilgileri öğrenebilmeniz zor. Yeni bilgiler keşfettim okudukça…
Moda Tasarımı alalnında teknik bilgilerin yer aldığı kitap, giysinin tarihsel sürecinden, tasarımın ticari aşamaya kadar olan ve fiyatlandırılmasına değin uluslararası standart bazında örneklemeler sunuyor.Tasarımın öğeleri, prensipleri, renk ve kumaş, stüdyo hazırlıkları, final koleksiyonları ve üretimden piyasaya gibi bölümler yer alıyor.
Türkçe çevirisi olmasının da büyük bir avantaj olduğunu söylemeliyim. Ayrıca kitabın arkasında popüler kumaş türleri, kalıp hazırlama ve dikiş terimlerinin yer aldığı küçük ama güzel bir sözlük de yer alıyor.

Sevgiler…

“”Kitap; Moda Tasarımı”” üzerine bir düşünce

  1. Çok yararlı olduğunu düşündüğüm için almıştım ben de, öyle de oldu :) Bi'şeye başlarken ne yapmalı? vs gibi konularda önemli kaynağım oldu :) Sevdim bu kitabı, tarihten bahsetmesi de cabası tabi ;)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>